Saksamaa jalgpallikoondise otsus pälvis kodumaal pahameele (1)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Manuel Neuer oli Venemaal toimunud MM-finaalturniiri joogipudeliga väljakul ka viimases kontrollmängus Kreekaga.
Manuel Neuer oli Venemaal toimunud MM-finaalturniiri joogipudeliga väljakul ka viimases kontrollmängus Kreekaga. Foto: IMAGO/Eibner-Pressefoto/Florian Wiegan/Scanpix

Saksamaa jalgpallikoondis on endiselt kasutamas tooteid, mis on pärit Venemaalt. Tänasel päeval tekitas see sakslastes palju küsimusi.

Väljaande Bild teatel on Saksamaa jalgpallikoondis kasutanud EMiks valmistumisel joogipudeleid, mis on pärit Venemaalt. Nimelt kasutati ka viimases kontrollkohtumises Kreeka vastu joogipudeleid, mis saadi enda valdusesse 2018. aastal Venemaal toimunud MM-finaalturniirilt.

Sakslased pole näinud vajadust pärast seda enam joogipudeleid välja vahetada. Saksamaa väljaande hinnangul on aga nene kasutamine küsitav, kuna Venemaal toimunud finaalturniiri peavad paljud Vladimir Putini propagandamasina üheks osaks. Viimased kaks aastat on Venemaa Putini käsul pidamas sõda Ukrainas, mis nõudnud tuhandeid inimelusid.

«Kasutame eelmiste suurturniiride pudeleid, kuna nõnda anname panuse keskkonnasäästlikkusele. Kui algab kodune EM-finaalturniir, siis võtame mõistagi kasutusele uued võistluse ametlikud joogipudelid,» teatas Saksmaa jalgpallikoondis Bildile.

Jalgpalli EM-finaalturniir algab juba reedel, mil võõrustaja Saksamaa võtab avamatšis mõõtu Šotimaaga.

Tagasi üles