Itaalia ja Albaania mängus murti teinegi jalgpalli EM-rekord

Tõnis Grepp
, Reporter
Itaalia läks eile EMil vastamisi Albaaniaga.
Itaalia läks eile EMil vastamisi Albaaniaga. Foto: Scanpix/zumapress.com

Eile lõi Albaania Itaalia vastu EMi ajaloo kiireima värava, kuid kaks meeskonda said hakkama teise märkimisväärse saavutusega.

Jalgpalli EMi B-alagrupi teises mängus läksid vastamisi Itaalia ja Albaania. Meeskonnad lõid omavahel 16 minutiga kokku kolm väravat, millega püstitati uus EM-rekord. Kohtumise võitis 2:1 Itaalia.

Varem oli kiireim aeg 18 minutit, kui 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste sõelmängus lõid Inglismaa ja Islandi selle ajaga kolm väravat.

Itaalia ja Albaania on omavahel kokku mänginud vaid neli korda, millest kõik on itaallased võitnud. Väravate vahe on 7:1 Itaalia kasuks.

Lisaks on B-alagrupis Hispaania ja Horvaatia. Nende meeskondade omavahelises kohtumises võitsid hispaanlased tulemusega 3:0.