BLOGI Albaania suutis lisaminutil rongi alt välja tulla ja Horvaatiaga viigi välja võidelda

Copy
Albaania koondis suutis Horvaatiaga viigi välja võidelda.
Albaania koondis suutis Horvaatiaga viigi välja võidelda. Foto: ZUMA Press WIre/Xiao Yijiu/SCANPIX

Jalgpalli EMil teise ringi avas Albaania ja Horvaatia kohtumine. Meeskonnad, kes jäid avamängus punktideta tegid 2:2 viigi. Ülevaate leiab allolevast blogist.

Enne mängu:

Kes on selle mängu soosik?

Kuigi Horvaatia ajas avamängus Hispaaniaga lati selgelt maha, on neil piisavalt kvaliteeti, et ka sellele kohtumisele favoriidina vastu minna. Küsimus on lihtsalt energias ja tahtmises, nagu nende kapten Luka Modric pärast esimest kohtumist ütles. Iseenesest võiks sellega nüüd kõik korras olla, sest kui Albaania vastu horvaatidel midagi näppude vahele ei jää, ootab neid suure tõenäosusega ees kojusõit...

Kui suure tõenäosusega Horvaatia mängu võidab? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Albaania koondises ripub küsimärk paremääre Jasir Asani kohal, kes tegi liiga hüppeliigesele. 

Horvaatial tuli pärast Hispaania kaotust alla neelata veel üks valus pill, kui poolvigasena EMile kaasa võetud Nikola Vlašic tegi iseseisvalt treenides oma haigele jalale liiga. Praeguseks on Torino klubi ründav poolkaitsja koondise juurest ka lahkunud. 

Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?

Albaanial on viimase kalendriaasta jooksul löönud Nedim Bajrami viis, Jasir Asani neli ja Ernest Muci kolm väravat. Meenutagem, et Bajrami oli siis ka see, kes avamängus itaallasi šokeeris. 

Horvaatia eest on tänavu kaks väravat löönud Lovro Majer, kuid üldiselt võivad nende eest skoori teha kõik mehed, kes palliga üle poole väljaku tulevad. Kui läheb karistuslöögi või penalti löömiseks, on endiselt ohtlikem Luka Modric, kui teda selleks ajaks muidugi välja pole vahetatud...

Kui tõenäoliselt saab jala või pea valgeks Bajrami? Või Modric? Leia tõenäosused SIIT.

Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?

Horvaatia poolkaitsja Lovro Majer: «Albaania on väga hea võistkond, kel on palju tugevaid pallureid, kuid kes on veelgi tugevam ühtse löögirusikana. Nende peamiseks tugevuseks on meeletu motivatsioon: nad lihtsalt janunevad edu järele. See on jalgpallis äärmiselt oluline ja nende vastu ei saa kerge olema. Samas, kui meil õnnestub nii nende kui ka Itaalia vastu näidata enda parimat mängu, oleme võimelised võitma neid mõlemaid. Usun, et täpselt nii ka läheb.»

Albaania vasakäär Arbër Hoxha: «Teame, et Horvaatia on üks tugevamaid koondisi Euroopas, kes on viimastel MMidel platseerunud nii teiseks kui ka kolmandaks. Neil on palju häid individuaalseid mängijaid, kes võivad mängu ära otsustada, seega ei saa kohtumine olema kerge. Ent kui meie tahame turniiril edasi püsida, tuleb meil see kohtumine võita. Seda ka tegema läheme: anname oma riigi ja lipu nimel endast kõik!»

Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Albaania šokeeris avamängus kogu jalgpalliüldsust, kui kõigest 23 sekundiga palli Itaalia koondise võrku virutas. Kuigi lõpuks võtsid saapamaa pojad nende vastu jõuga oma (loe: 2:1 võidu), siis tegelikult tõestati, et täielikuks autsaideriks neid pidada ei saa ning kõik vastaste eksimused kasutavad nad väga valusalt ära. 

Horvaatia oli oma EMi avamängus vastupidiselt aga varasema enda hädine vari. Kohtumises Hispaaniaga alustati erakordselt kehvasti, mistõttu oli 0:3 kaotus aus asjade peegeldus. Samas teisel poolajal õnnestus peatreener Zlatko Dalićil veidi asju korrigeerida – vahetades sealjuures välja võtmemängijad Luka Modrici ja Mateo Kovacici, mis pole üldse tavapärane! –, mis võiks kohtumiseks Albaaniaga veidi julgust anda. 

Statistikanopped

Kuigi kaht Balkani riiki lahutab kõigest 120 kilomeetrit (loe: Montenegro) pole nad vutiväljakul kunagi varem omavahel vastamisi läinud.

Samal lainel jätkates: kui Albaania on vutiväljakul vastamisi läinud mõne uue vastasega, siis viimasest kümnest juhust on neil ette näidata kõigest üks võit (viis viiki, neli kaotust).

Kaotus Hispaaniale oli Horvaatiale viimase viie kohtumise jooksul juba kolmandaks. Miks me seda rõhutame? Sest seda on sama palju kui sellele eelnenud 29 (!) kohtumise jooksul (16 võitu, kümme viiki, kolm kaotust).

Samas suurturniiridel kaotas Horvaatia kaks kohtumist järjest viimati 1996. aasta EMil.  

Tagasi üles