Kaos EMil: äiksetormi tõttu palutakse fännidel koju jääda

Karl Mihkel Eller
Copy
Äiksetorm Saksamaal. Foto on illustratiivne.
Äiksetorm Saksamaal. Foto on illustratiivne. Foto: Paul Zinken / dpa / AFP / Scanpix

Saksamaal on jalgpalli EM-finaalturniir täie hooga käima läinud, kuid täna võib seda segama asuda rajuilm. Dortmundis toimuva Türgi ja Gruusia alagrupimängu eel paluvad korraldajad piletita fännidel koju või hotelli jääda, sest ametlikud fännialad on tormiohu tõttu suletud.

Ilmaprognoosid näitavad, et Ruhri piirkonna kohal keerutab täna tugev tsüklon, mis toob kaasa tugeva äikesevihma. Välistada ei saa ka minitornaadode teket, kirjutab kohalik meedia.

See mõjutab Saksamaa suuruselt üheksandas linnas Dortmundis ka EMiks kohale saabunud fänne. Kohalik ajaleht Ruhr Nachrichten teatab, et fännialad, kus matše suurtelt ekraanidelt näidatakse, suletakse tänaseks.

Küll aga ei tohiks ilm mõjutada Dortmundi Borussia koduareenil Westfalenstadion 60 000 pealtvaataja silme all toimuvat kohtumist Türgi ja Gruusia vahel. Samas palutakse piletita fännidel jääda täna siseruumidesse, mitte sõita Dortmundi.

Torm on jalgpalli EM-finaalturniiri aja jooksul seganud varemgi. Näiteks 2012. aastal tuli katkestada Donetskis Donbass Arenal toimunud alagrupikohtumine Prantsusmaa ja Ukraina vahel. Matš jõudis kesta napilt viis minutit, kui kohtunik ilma tõttu mängu pea tunniks katkestas. See aga ei seganud fänne tribüünil vihma täiel rinnal nautimast.

2008. aastal segas torm Austrias ja Šveitsis toimunud EMi poolfinaali Türgi ja Saksamaa vahel. Mängu otsustavatel hetkedel katkes tormist tingitud elektrikatkestuse tõttu rahvusvahelise telepildi edastamine.

Kuigi mäng toimus Šveitsis Baselis, kus ilm oli kuiv, siis telepilt liikus üle maailma läbi Viinis asunud telekeskuse, mida tabas voolukõikumise tõttu rike. Otseülekanne jätkus vaid Šveitsi ringhäälingu SRG eetris. Nii juhtuski, et näiteks Türgi televisioonis Saksamaa 3:2 võiduväravat otse-eetris ei näinudki, kuid Saksa TVs nägi, sest nad suutsid kiirelt edastama hakata šveitslaste telekanalit.

Tagasi üles