Ronaldo püstitas ühe rekordi, kuid jäi kahest jällegi ilma

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Foto: Robert Michael

Portugali vanameister Cristiano Ronaldo kirjutas eile jalgpalli EMide ajalooraamatusse uue peatüki. Ühest varasemast peatükist tõmmati aga tema nimi maha. 

Nimelt sai 39-aastasest Ronaldost esimene vutimees, kes on osalenud kuuel EM-finaalturniiril: oma debüüdi Vana Maailma tšempionaadil tegi ta koguni 2004. aastal ja on pärast seda osalenud kõikidel turniiridel.

Ronaldost (39 a 134 p) võinuks teisipäeval saada ka EM-finaalturniiride vanim väljakumängija – siiani kuulus see au sakslasele Lothar Matthäusile, kes oli 2000. aastal Portugali vastu väljakule astudes 39 aastat ja 91 päeva vana –, kuid selle aunimetuse haaras endale hoopis temast kaks aastat vanem tiimikaaslane Pepe (41 a 113 p).

Nõnda uuendati ajalooraamatus ka EMi vanima mängija nime: Ungari kuulus dressipükste väravavaht Gábor Király oli 2016. aastal madjarite puuri kaitstes 40 aastat ja 86 päeva vana. 

Lisaks jäi Ronaldo ilma ka ühest varasemast tippmargist. Nimelt oli portugallane kuni eilseni noorim mängija, kes on oma EM-debüüdil skoorinud – 2004. aastal Kreeka vastu sahistades oli ta 19 aastat ja 128 päeva vana.

Nüüdsest kuulub see aunimetus aga Madridi Reali türklasest juveelile Arda Gülerile (19 a 114 p), kelle ilutabamus kindlustas Türgile võidu Gruusia üle.  

Märksõnad

Tagasi üles