Antikangelasest sangariks kerkinud albaanlane kirjutas EMil ajalugu

Klaus Gjasula
Klaus Gjasula Foto: Scanpix/EPA

Jalgpalli EMi teise ringi avas Albaania ja Horvaatia kohtumine. Hamburgis peetud mängus oli tähtis roll albaanlasest vahetusmehel Klaus Gjasulal.

Horvaatia oli väga lähedal võidupunktide noppimisele, ent Albaania võitles end august ikkagi välja. Kui esimene poolaeg kuulus selgelt albaanlastele, siis teine omakorda horvaatidele.

Kui paari minutiga suudeti 0:1 kaotusseis 2:1 eduks vormistada, näis mäng Horvaatia võidusadamasse minevat. Visalt võidelnud Albaania pani kõik viimastel minutitel mängu ja see tõi ka edu. 2:2 viigiga said mõlemad tabelisse ka ühe punkti.

72. minutil vahetusmehena platsile tulnud albaanlane Klaus Gjasula lõi neli minutit hiljem omavärava, kuid 94. minutil suutis ta ka vastaste võrku sahistada, mis oli UEFA Euroopa meistrivõistluste ajaloos (kui lisaaeg välja arvata) kõige hilisem viigivärav.

Antikangelasest sangariks kerkinud Gjasulast sai ka esimene mängija EM- ja MM-finaalturniiridel, kes on suutnud vahetusest sekkudes lüüa värava nii oma kui ka vastaste võrku.

B-alagrupis lähevad homme kell 22 vastamisi tabeliliidrid Itaalia ja Hispaania.