BLOGI Vägeva teise poolaja teinud Ukraina avas EMil võiduarve

Postimees Sport
Copy
Roman Jaremtšuk lõi Ukraina võiduvärava.
Roman Jaremtšuk lõi Ukraina võiduvärava. Foto: Kenzo Tribouillard/AFP/Scanpix

Jalgpalli EMi teise vooru kohtumises alistas Ukraina kaotusseisust 2:1 Slovakkia. Ülevaate leiab allolevast blogist.

Enne mängu:

Kes on selle mängu soosik?

Selles paaris on küll Slovakkial (FIFA 48.) avamängust kirjas kolm võidupunkti ja Ukrainal (FIFA 22.) all kindel kaotus, aga kergeks soosikuks püsivad viimased. Ka statistikaportaal Opta annab eelise Ukrainale, kelle tõenäosust võidule hinnatakse 44,2-protsendiliseks, Slovakkia 28,6 vastu.

Samas näitas Slovakkia, et hea õnne korral on nad võimelised tugevamaid üllatama. Võeti ju Belgia vastu 1:0 võit, mis püsib praeguseni selle EMi suurimaks šokk-tulemuseks.

Kui suure tõenäosusega Ukraina mängu võidab? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Nii Slovakkia kui ka Ukraina on EMi teiseks kohtumiseks saamas väljakule panna parima koosseisu, mis neil Saksamaale kaasa võetud.

Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?

Slovakkia loodab ennekõike väravate osas oma äärepoolkaitsjatele Jurai Kuckale ja Ondrej Dudale. Nemad on selle koondise ainsad mehed, kes jõudnud Slovakkia eest kahekohalise väravarvuni. Kucka kontos on 14 ja Dudal 13 väravat. EMi avamängus tõi Belgia vastu võidupunktid Ivan Schranzi koondisekarjääri neljas värav.

Ukraina ootab väravaid eelkõige tänavu Hispaania kõrgliigas säranud Artjom Dovbõkilt. EM-valiksarjas kaks tabamust löönud ründetuus on senise koondisekarjääri jooksul jõudnud 10 korral sihile. Seda kõike 29 kohtumises. Samuti on ohtlikud mehed nii Viktor Tsõhankov (55 mängu/13 tabamust) kui ka Londoni Chelsea 23-aastane täht Mõhhailo Mudrõk (22/2).

Kui tõenäoliselt jõuab sihile Kucka? Või Dovbõk? Leia tõenäosused SIIT.

Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?

Slovakkia peatreener Francesco Calzona: «Meie mängijad andsid endast avamängus parima. Nad tekitasid endale sellega võimaluse ja suutsime alistada suurepärase meeskonna (Belgia). See oli tohutu võit, aga peame edasi töötama. Kui soovime unistuse täita, siis peame ka järgmistest mängudest punkte saama. Ukraina on sitke vastane ja minu jaoks selle alagrupi üheks soosikuks. Peame hoidma mentaliteeti, et oleme parimatega võrdsed ja seda ütlesin ka oma poistele.»

Ukraina peatreener Serhi Rebrov: «Suutsime esimeses mängus Rumeenia vastu palli hoida, ent ei tekitanud üldse võimalusi. Keegi ei oodanud sellist tulemust. Meil on väga tõsine ja tähtis mäng ees. Peame üksteisega rohkem suhtlema ja olema valmis mänguks Slovakkiaga.»

Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Slovakkia alustas EMi üllatustulemusega, kui Belgiat võideti 1:0. Kahtlemata käis antud skoor vastu mängupildile, ent tugevamate alistamiseks lähebki tarvis parajalt õnne. Eeldatav väravate näitaja (xG) oli Slovakkial 0,58, ent ühe tabamuse nad ikkagi said. Ennekõike tegutsetakse kaitsest lähtuvalt ja seda võib oodata ka teises kohtumises.

Ukraina oli avamängus hambutu nagu mainis ka nende peatreener Rebrov. Rumeenia vastu tuli tunnistada 0:3 kaotust, kuigi mängupilt päris nõnda kehv ikkagi polnud. Ukrainlased näitasid enda tehnilisust ja söödumängu, ent seda kõike riske vältides. Nõnda ongi suur küsimus, kuidas suudetakse taastada ründevorm, mis saatis neid EM-valiksarjas ja ka finaalturniirile viinud play-off’ides.

Statistikanopped

Naaberriigid Slovakkia ja Ukraina on sel sajandil kohtunud koguni kaheksa korda. Neil neist toimunud olukorras, kus mängus ka punktid (EM-valiksari ja Rahvuste liiga). Ukraina omab veidi paremat saldot, kuna väljakult on lahkutud kolme võiduga, Slovakkia kahe vastu. Kolm kohtumist on lõppenud ka viigiliselt.

Omavahelistes kohtumistes on peaaegu alati suutnud mõlemad koondised ka skoorida. Kui vastasseis on lõppenud ühe või teise koondise võiduga, siis jäänud ühe erandiga lahutama neid ainult üks värav. Ainsaks erandiks oli 2018. aastal toimunud Rahvuste liiga lahing, kus Slovakkia teenis 4:1 võidu. See on ka nende meeskondade viimaseks omavaheliseks matšiks.

Mõnel suurturniiril lähevad Slovakkia ja Ukraina täna esmakordselt vastamisi.

Tagasi üles