Jalgpalli EMi D-alagrupis avaringis nullile jäänud meeskondade duellis alistas Austria 3:1 Poola. Ülevaate leiab allolevast blogist.
BLOGI ⟩ Poola sai Lewandowski tagasi, aga Austria lõpetas sisuliselt nende EMi
Enne mängu:
Kes on selle mängu soosik?
Teises voorus võtavad mõõtu koondised, kes heitlevad suure tõenäosusega D-alagrupis kolmanda koha eest, mis võib tagada koha kaheksandikfinaalis. Mõlemad koondised vajavad teisest mängust ainult võitu.
Kergeks soosikuks võib pidada Austriat (FIFA 25.), kes näitas avamängus südikat võitlust Prantsusmaaga. Poolat (FIFA 28.) siiski maha kanda pole tarvis, kuna enne EMi avamängu olid nad kaotuseta püsinud lausa kaheksa kohtumist. Nende hulgas on ka võit Eesti üle.
Statistika portaali Opta hinnangul on viigi tõenäosus selles vastasseisus küllalt väike (25 protsenti). Austria võidu tõenäosuseks hinnatakse 42,1ja Poola oma 32,9 protsenti.
Kui suure tõenäosusega Austria mängu võidab? Leia tõenäosused SIIT.
Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?
Austria saab sarnaselt avakohtumisele minna täisjõus, ent olulisi muutuseid on tulnud Poola ridades. Nimelt on oluliselt paremas seisus Robert Lewandowski, kes peaks saama sel EMil esmakordselt väljakule astuda. Üks tagasilöök saabus poolakatel siiski ka, kuna Hollandi vastu hüppeliigesele viga teinud keskkaitsja Bartosz Salamon peab ilmselt Austria vastu kohtumist pingilt vaatama.
Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?
Austria leeris on viimasel ajal säranud eredalt kolm mängumeest. Nendeks on Marcel Sabitzer, Michael Gregoritsch ja Christoph Baumgartner. Nemad lõid EM-valiksarjas austerlaste 16 väravast koguni 10. Samas ei tohi unustada 35-aastast Marko Arnautović, kes Austria koondise rekordinternatsionaalina löönud 36 tabamust, mis annab austerlaste väravaküttide edetabelis teise positsiooni.
Poola osas ei ole tarvis pikalt mõelda, kellelt ootavad nemad enim väravaid. Kui nende talisman Lewandowski on tagasi jalgpallimurul, siis võib tema jalalt mitmeid tabamusi oodata. Poola särgis 150 kohtumist pidanud Lewandowski on löönud koguni 85 tabamust koondise eest ja neist neli sündinud EM-finaalturniiridel. Lisaks on ta alati EMil vähemalt ühe värava löönud.
Kui tõenäoliselt võib näha Lewandowski järjekordset tabamust? Või hoopis Sabitzeri? Või Baumgartneri? Leia tõenäosused SIIT.
Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?
Poola koondise peatreener Michal Probierz: «Me ei kavatse alla anda. Usun, et suudame turniiri käigus tugevamaks saada. Hollandi mängus kogesime erinevaid hetki – oli häid momente, kus saime palliga võimalusi tekitada, aga ka keerulisi hetki, kus pallikaotustele järgnesid ohtlikud vasturünnakud. Jäime avamängus küll punktideta, ent eesmärk on viimases kahes mängus võit teenida.»
Austria koondise loots Ralf Rangnick: «Esmaspäeval võtsime vastu valusa kaotuse, kuna ei lubanud Prantsusmaal liiga palju 100 minutiga võimalusi tekitada. Kahjuks sai otsustavaks õnnetu omavärav. Mängijad täitsid kõiki ootusi ja nõudmisi. Teame, millisesse olukorda nüüd jäime. Peame Poola alistama, et edasipääsust mõelda. Nüüd on fookus ainult sellel mängul ja tahame võita!»
Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?
Austria näitas avamängus, et nemad on valmis vastaseid 90 minuteid survestama. Kõrge kaitsesurvega loodetakse korrapäratult paiknevaid vastaseid teravalt vasturünnakutega nõelata. Samuti ollakse valmis palliga toimetama, kui see võimalus neile antakse. Avamängus tuli küll Maximilian Wöberi omaväravast Prantsusmaa 1:0 paremust tunnistada, aga mängupilt lisas kahtlemata nende fännidesse optimismi.
Poola keskendus esimeses mängus Hollandiga ennekõike vasturünnakutele, kuna neil puudus ründeliinist suurkuju Lewandowski. Hollandi vastu suudeti küll juhtima pääseda, ent 1:2 kaotusest polnud pääsu. Poola ülesandeks on leida lahendused just palli pikemalt vallates, kuna avamängus kippus nende rünnak ümaraks jääma. Samas võib kindel olla, et Lewandowskiga on Poola mäng võrdlematu varem nähtuga.
Statistikanopped
Huvitaval kombel on Austria ja Poola läinud omavahel vastamisi ainult punktimängudes. Korra on kuulutud nii EM- kui ka MM-valiksarjas ühte alagruppi ning ühel puhul võetud mõõtu EM-finaalturniiril. Nõnda lõppes nende esimene vastasseis EM-finaalturniiril 2008. aastal 1:1 tulemusega. Toona jäigi sellest mängust teenitud punkt mõlemale suurturniiri ainsaks.
Kui mõlemad meeskonnad on varasemalt EMil osalenud, siis pole pärast avamängu kaotust õnnestunud kunagi alagrupist edasipääsu kindlustada. Poolal on selliselt kulgenud kolm EM-finaalturniiri ja Austrial kaks.
Austria ega Poola pole kunagi EM-finaalturniirilt lahkunud barankaga ehk alati suudetud vähemalt üks punkt teenida.