Ninaluu murdnud Mbappe uhke mask on reeglitega vastuolus (2)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Kylian Mbappé saabus Prantsusmaa treeningutele uhke maskiga. Kahjuks sellega mängudes osaleda ei tohi.
Kylian Mbappé saabus Prantsusmaa treeningutele uhke maskiga. Kahjuks sellega mängudes osaleda ei tohi. Foto: DPA / Jan Woitas / SCANPIX

Prantsusmaa jalgpallitäht Kylian Mbappé lahkus EMi avamängust katkise ninaluuga, mis sunnib teda turniiri hilisemas faasis maski kandma.

Prantsusmaa koondise kaptenit tabas ebameeldiv trauma EMi avamängus Austriaga, kus õhuvõitlusesse läinud Mbappé põrkus kokku keskkaitsja Kevin Dansoga. Pärast kohtumist selgus, et Mbappé peab minema operatsioonile, ent see tehakse, kui EM-finaalturniir on prantslaste jaoks lõppenud.

Senikaua peab Mbappé mängimiseks kasutama maski. Kui esiti arvati, et selle valmistamisega läheb pikemalt aega, siis Prantsusmaa ründetuus saabus juba eilsele treeningule uhke näokattega.

Prantsusmaa väljaande L'Equipe teatel käib see mask reeglitega vastuolus ja sellisega UEFA ametnikud Mbappéd väljakule kindlasti ei luba. Nimelt peab mask olema ühevärviline. Samuti ei tohi sellel olla ühegi riigi ega ettevõtte embleeme.

Ilmselt oli Mbappé praegune mask kasutusel ainult treeningutel osalemiseks või mõneks teiseks otstarbeks. Juba enne oli teada, et arstide hinnangul võib Mbappé väljakule naasta kõige varem kaheksandikfinaalis. Sestap jäävad vahele alagrupiturniiri kohtumised Hollandi ja Poolaga.

Tagasi üles