BLOGI Belgia alistas Rumeenia, kuid viimases voorus selguvad edasipääsejad (1)

Postimees Sport
Copy
Belgia vs. Rumeenia
Belgia vs. Rumeenia Foto: AP / Scanpix

Jalgpalli EMil sai lõpplahenduse teine voor, kui E-alagrupis alistas Belgia 1:0 Rumeenia. Ülevaate leiab allolevast blogist.

Enne mängu:

Kes on selle mängu soosik?

Ka pärast avavooru kohmetusi on Belgia (FIFA 3.) selles kohtumise selgeks soosikuks. Nõnda oli ka avamängus, ent ootamatult lubati end üllatada ja punktid jäid koguni tabelisse kirjutamata. Nõnda on teises mängus selg juba täiesti vastu seina ja taganemisruum puudub.

Rumeenia sai EMil end väga hästi käima ja üllatuslikult olid just nemad E-alagruppi pärast avavooru juhtimas. Teises kohtumises on küllalt keeruline näha, et rumeenlased suudaksid järgmise eneseületuse vormistada.

Statistikaportaal Opta toetab täielikult Belgia võimalusi. Kesk-Euroopa tippkoondise võidu tõenäosuseks hinnatake koguni 62,8 protsenti, Rumeenia 16,6 vastu. Paberil poleks justkui põhjust isegi väljakule tulla, aga jalgpallis on kõik mõistagi võimalik.

Kas Belgia suudab lõpuks EMil võiduga väljakult lahkuda? Või kindlustab hoopis Rumeenia edasipääsu? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Rumeenia saab ka teisele kohtumisele tulla olukorras, kus kasutada on võimalik kõiki mängijaid, kes Saksamaale reisisid.

Belgia pidi seevastu avavoorus saama hakkama mõne traumaga, mis ei lubanud kõikidel 90 minutit väljakul viibida. Kohtumiseks Rumeeniaga on täielikult paranenud Youri Tielemans, kes oli avamängus kimpus kubemevigastusega ja piirdus 15 mänguminutiga.

Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?

Belgia koondises on alati kõige ohtlikum mängumees tipuründes vastaseid hirmutav Romelu Lukaku. Tugeva ründaja statistika on lihtalt ulmeline, kuna 116 kohtumisega on tal kirjas 85 tabamust. Temal on kahtlemata suur huvi Rumeenia vastu väravaarvet kasvatada. Lisaks talle on ohtlik ka Kevin de Bruyne, kelle ohtlikud trahvilöögid võivad tihtilugu väravasse jõuda. Keskpoolkaitsjana tegutsev de Bruyne on koondisekarjääris löönud 27 väravat, millega hoiab oma koondise aegade edetabelis kuuendat positsiooni.

Küllalt noores Rumeenia koondises kerkivad väravatest rääkides esile kapten Nicolae Stanciu (71 mängu, 15 väravat) ja 28-aastane ründaja George Puscas (43/11). Avamängus lõid karjääri esimesed EM-finaalturniiri tabamused lisaks kaptenile veel ka Razvan Marin ja Denis Dragus.

Kas Lukakul õnnestub EMil väravaarve avada? Või leiab hoopis lisa Stanciu? Leia tõenäosused SIIT.

Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?

Belgia keskkaitsja Jan Vertonghen: «Meil on endiselt saatus enda kätes, kui rääkida alagrupist edasipääsust. Minu arvates oleme endiselt tugevaim meeskond selles alagrupis. See polnud lihtsalt parim viis EMi alustamiseks, aga peame teises mängus säilitama positiivsust. Samuti ei tohi paanikat tekitada.»

Rumeenia peatreener Edward Iordănescu: «Meil on punktid juba vöö vahel ja sõidame laineharjal. Lähme teeme neile ära! Lähme toome selle võidu taas ära!»

Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Belgia tõestas taaskord, et nad suudavad palliga väga palju ohtlikke olukordi tekitada ja seda ka olukorras, kus vastased püüavad kompaktselt väljakul paikneda. Avamängus Slovakkiaga leidis koguni kaks pealelööki tee belglaste jalast väravasse, ent kumbki protokollis ära ei märgitud. Mõlemal puhul oli aktsioonis Lukaku, kes oli esmalt napilt suluseisus ja seejärel avastati belglastele enne tabamust käemäng. Nõnda tunnistati esimeses mängus 0:1 kaotust Slovakkiale.

Rumeenia alustas EMi parimal viisil, kui esimeses voorus purustati 3:0 Ukraina. Rumeenial õnnestus sisuliselt kõik, mis ette võeti, kuna vasturünnakutele keskendunud meeskond suutis viiest raami läinud pealelöögist väravasse saata kolm. Samas tegutseti hingestatult kaitses ning vastastel lubati ainult äärtelt tsenderdustega väravaid jahtida. Keskkaitses klaariti iga viimne kui pall. Selline on EMiks valitud taktika ja hetkel ka kõik toimib.

Statistikanopped

Belgial on käsil väga nukker periood suurturniiridel. Viimasest 47 registreeritud pealelöögist pole ükski leidnud teed väravasse. Saksamaal toimuvad EMil ebaõnnestusid esimesed 11 pealelööki.

Rumeenia ja Belgia on varasemalt kohtunud lausa 12 korda ja seis on täiesti viigis. Mõlemad meeskonnad suutnud viiel korral võita ja kaks mängu jäänud viiki. Samas kohtutakse esmakordselt mõnel suurturniiril.

Avamängus teenitud 3:0 võit tähistas Rumeenia suurimat triumfi mõnel suurturniiril. Samuti püütakse esmakordselt teenida EM-finaalturniiril enam kui üht võitu. Suurturniiridel on seda varem suudetud küll kaks korda, ent seda nii 1994. kui ka 1998. aasta MMil.

Tagasi üles