Ajakirjanik kardab EMil tehtud provokatiivse žesti tõttu oma elu pärast

Postimees Sport
Copy
Serbia ja Inglismaa mäng esmaspäeval.
Serbia ja Inglismaa mäng esmaspäeval. Foto: THANASSIS STAVRAKIS/AP/Scanpix

Ajakirjanik Arlind Sadiku jalgpalli Euroopa meistrivõistluste teleülekannetes enam ei esine, kuna tema tehtud žesti peetakse Serbias väga provokatiivseks.

Artmotioni kanalil esinenud Sadiku näitas Serbia ja Inglismaa vahelise mängu ülekande ajal kaamerasse kotkažesti, mida Serbia ei aktsepteeri.

Serbia ei tunnusta Kosovot iseseisva riigina, kuid peab seda siiski provintsiks. Enamik Kosovo elanikest on Albaania taustaga ning Serbia ja Albaania suhted on külmad.

Kotkažesti peetakse provokatiivseks seetõttu, et see viitab Albaania lipul olevale kahepäisele kotkale. Lisaks on kotkas ka serblaste vastu võidelnud Kosovo Vabastusarmee lipul.

Sadiku põhjendas oma tegusid sellega, et oli kuulnud Serbia fänne minuteid enda ees laulmas «Kosovo on Serbia süda» ning tõi välja ka enda sõjast saadud traumad.

«Kui ma olin laps, pommitati meie maja. Ärkasin üleni täis verd ja klaasikilde. Ajakirjanduslikult oli mu tegu ebaprofessionaalne, kuid inimesed ei saa aru, mida ma sel hetkel tundsin,» ütles Sadiku The Guardiani teatel.

Sadiku on pälvinud palju tähelepanu, kuna video on sotsiaalmeedias kiiresti levinud.

«Olen saanud mitmeid tapmisähvardusi. Juba mängu ajal ütlesid mõned Serbia poolehoidjad, et tahavad mind väljaspool staadionit näha. Tunnen end ohustatuna, sest mul pole enam kindlustunnet, mida tavaliselt pressipass toob,» ütles Sadiku Norra ringhäälingule NRK.

UEFA kinnitas oma avalduses, et ühe ajakirjaniku akrediteering tühistati Serbia ja Inglismaa mängus esinenud käitumise tõttu.

2018. aasta maailmameistrivõistlustel tegid šveitslased Xherdan Shaqiri ja Granit Xhaka kotkažesti. Mõlemad said trahvi.

Tagasi üles