BLOGI Superhoos ründaja värav tõi Saksamaale napi viigipunkti

Copy
Antonio Rüdiger ja Niclas Füllkrug (seljaga) viimase väravat tähistamas.
Antonio Rüdiger ja Niclas Füllkrug (seljaga) viimase väravat tähistamas. Foto: michael probst

Jalgpalli EMi A-alagrupi võitis Saksamaa, kes viigistas 1:1 teisena lõpetanud Šveitsiga. Postimees vahendas mängu põhjaliku tekstipõhise otseblogi vahendusel.

Enne mängu:

Kes on selle mängu soosik?

Kindlalt Saksamaa (FIFA 16.). Sakslased on kodusel EMil üha paremat mängu näitamas ja kahtlemata soovitakse A-alagrupis esikoht kindlustada. Selleks tuleb vältida viimases voorus kaotusekibedust. Esimese kahe mängu põhjal ei tohiks Saksamaa võitu miski väärata. Nende väravate vahe on täiseduga jätkates koguni 7:1.

Šveits (FIFA 19.) on väga lähedal A-alagrupis teise koha teenimisele ja see annaks neile küllalt head väljavaated ka kaheksandikfinaaliks. Samas ei lähe ükski meeskond EM-finaalturniiril väljakule kaotama. Selline koondis pole ka Šveits, kes võib Saksamaa alistamise korral koguni grupivõitjaks kerkida. Paberile vaadates näib neil siiski kvaliteeti napiks jäävat.

Statistikaportaali Opta superarvuti on samuti nägemas oluliselt suuremaid võimalusi Saksamaal. Võõrustajate võidu tõenäosuseks hinnatakse 52,3 protsenti. Seejuures on koguni viigi tõenäosus (24,2) kõrgem kui Šveitsi triumf (23,5).

Kas Saksamaa suudab alagrupiturniiri täiseduga läbida? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Sakslased on väga hästi suutnud jõuvarusid jagada ja nende mängijad püsivad traumadest priid. Šveitsi kerge murekoht püsib Fabian Schäri kohal, kes vigastas enda nina, ent suutis Šotimaa vastu kohtumist jätkata. Eeldatavasti suudab ta seda vajadusel ka Saksamaa vastu.

Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?

22. juuni seisuga on sel EMil ainult kaks mängijat suutnud kahe tabamuseni jõuda ja üheks neist on Jamal Musiala. Tema on kindlasti Saksamaa kõige ohtlikum ründaja, olles võimeline skoorima nii karistusalast kui ka sellest väljas. Lisaks talle on kahtlemata alati ohtlik Niclas Füllkrug, kes jõudnud sel EMil samuti jala valgeks saada. Viimaseks ei tohi Saksamaa ridades unustada vanameistrit Thomas Müllerit, kes suutnud koondisekarjääris jõuda 45 tabamuseni. Sellega jagab ta sakslaste kõigi aegade edetabelis kuuendat positsiooni.

Šveitsi ridades on üha paremasse vormi tõusmas kapten Xherdan Shaqiri. Tõelise iluväravaga Šotimaa vastu viigipunkti šveitslastele võidelnud Shaqiri on oma koondise aegade edetabelis kerkinud juba neljandale kohale (32 väravat). Tema sooviks on kindlasti Saksamaa võrku sahistades üha kõrgemale kerkida. Sel EMil on Šveitsi kasuks värava löönud nii Breel Embolo, Kwadwo Duah kui ka Michel Aebischer.

Kas Musiala suudab kolmandat kohtumist järjest väravani jõuda? Või leiab väravalisa Embolo? Leia tõenäosused SIIT.

Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?

Saksamaa peatreener Julian Nagelsmann: «Me oleme näidanud turniiril head tiimitööd. Me poleks veel pool aastat tagasi EMi avamängudest kaht võitu teeninud. Nüüd on meeskond üks löögirusikas. Kõik on valmis kaaslast aitama ja see sütitab positiivselt kogu riiki. Me ei pea alati särama, aga tulemused tõestavad praegust seisu. Loodetavasti suudame nõnda veel kaugele purjetada.»

Šveitsi äärakaitsja Ricardo Rodriguez: «See tuleb väga keeruline mäng, kus meile seisab vastu suurepärane meeskond, kus palju individuaalset kvaliteeti. Nad on turniiri väga hästi alustanud. Samas olen kindel, et see on mäng, kus suudame Saksmaa alistada. See pole kindlasti kerge ülesanne, kuna oodata on intensiivset võitlust. Nad on kahtlemata favoriidid, aga anname endast kõik, et sakslased alistada.»

Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Saksamaa on näidanud väga küpset esitust ja publikule ainult positiivseid emotsioone. Alagrupiturniiri esimestes kohtumistes pole vastastele antud vähematki võimalust. Kui Šotimaa vastu lustiti mõnuga ja tabloole virutati viis väravat, siis Ungariga kohtumises lepiti kahe tabamusega. Seitsme väravaga on Saksamaa kõige resultatiivseim meeskond tänavusel EMil. Rünnakutel mängitakse nii kiirete ääreründajate kui ka osavate söödumeistrite kaudu. Ennekõike mängib olulist rolli Toni Kroos, kes orkestreerib peaaegu igat Saksamaa rünnakut.

Šveits on püüdnud esimeses kahes kohtumises mängida küllalt ründavalt. Selle najal on suudetud alistada Ungari ja võidelda välja viigipunkt Šotimaa vastu. Suure tõenäosusega saab Saksamaa vastu näha hoopis teist stiili, kuna nüüd tuleb ennekõike kaitsemängule keskenduda. Ajalugu on näidanud, et selliselt suudavad nad tihtilugu ka oluliselt tugevamaid vastaseid alistada. Näis, kas seda suudetakse ka koduväljakul mängiva Saksamaa vastu.

Statistikanopped

Väga tihedalt jalgpalliväljakutel kohtuvad Saksamaa ja Šveits lähevad tänavusel EMil vastamisi juba 54. korda. Samas pole liiga tihti teineteist kohatud suurturniiridel. Viimati juhtus see 1966. aasta MMil, mil Saksamaa purustas šveitslased 5:0. Viimane vastasseis Rahvuste liigas 2020. aastal lõppes 3:3 viigiga.

Šveits on täielik suurturniiride meeskond ja eriti eredalt esinetakse EMidel. Nimelt on nad viiimasest 12 EMil peetud kohtumisest kaotanud ainult ühe. Seejuhtus 2021. aastal toimunud suurvõistlusel kui alagrupiturniiril alistuti 0:3 Itaaliale.

Saksamaast võib Šveitsi alistamise korral saada alles kolmas EMi võõrustaja, kes suutnud alagrupiturniiri läbida täiseduga. Seda on suutnud varem ainult 2000. aastal Holland ja 1984. aastal Prantsusmaa.

Tagasi üles