BLOGI Hispaania läbis alagrupiturniiri laitmatult

Postimees Sport
Copy
Hispaanlased väravat tähistamas.
Hispaanlased väravat tähistamas. Foto: IMAGO/Elyxandro CEGARRA/Scanpix

Jalgpalli EMi B-alagrupi läbis puhaste paberitega Hispaania, kolmandas voorus alistati Albaania 1:0. Ülevaate leiab allolevast blogist.

Enne mängu:

Kes on selle mängu soosik?

Ülikindel soosik on Hispaania. Sel EMil küllalt ootamatult suurimaks tiitlinõudlejaks tõusnud hispaanlased on küll edasipääsu kaheksandikfinaali juba taganud, ent nad ei kavatse jalga gaasipedaalilt võtta. Kahtlemata soovitakse oma fännidele pakkuda ka alagrupiturniiri viimases ilusat esitust, millega kaasnevad väravad.

Küllalt keeruline on näha, kuidas Albaania võiks antud kohtumisest võitjana väljuda, ent neil pole ka midagi kaotada. Kaheksandikfinaali jõudmiseks on tarvis Hispaania alistada. Kui see peakski neil õnnestuma, siis jõutaks esmakordselt EMi ajaloos alagrupist edasi. Seejuures poleks see väikeriigile esimeseks triumfiks EMil, kuna ühe võiduga lahkuti ka 2016. aastal EM-debüüdil.

Statistikaportaali Opta superarvuti annab väga selge eelise Hispaaniale. Viimati 2012. aastal Euroopa meistriks kroonitud hispaanlaste võidu tõenäosuseks hinnatakse 73,2 protsenti. Sellist ülekaalu pole veel üheski mängus nähtud. Albaania võitu siiski välistada ei saa, kuna ka superarvuti hindas selle tõenäosuseks 11,6 protsenti.

Kas Hispaanial õnnestub EMi alagrupiturniir täiseduga läbida? Või vormistab Albaania üllatuse? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Mõlemad koondised on alagrupiturniiri viimaseks kohtumiseks vigastustest priid. Ainsana peab mängu jätma vahele Hispaania keskväljamootor Rodri, ent seda liigsete kollaste kaartide tõttu.

Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?

Hispaania ridades kahtlemata kõige näljasem mängumees 16-aastane Lamine Yamal, kes püstitaks skoorimisega ka EMi rekordi. Seni on Hispaania nooruke tekitanud küll endale ridamisi võimalusi, ent täpsus jäänud kesiseks. Albaania vastu on ideaalne võimalus kaas lõplikult maha saada. Samuti ihkab väravalisa teenida Hispaania koondise kapten Alvaro Morata, kes sel EMil juba korra tähistada saanud. Moratal on kahtlemata eesmärgiks tõusta Hispaania kõigi aegade edetabelis esikolmikusse. Hetkel on kapten 36 tabamusega neljandal positsioonil, ent tema ees olevast Fernando Torresest lahutab ainult kaks väravat.

Kui mõelda Albaania väravatele, siis on kõige ohtlikum mängumees Nedim Bajrami, kes hoolitses tänavusel EMil ka punasärkide esimese tabamuse eest. Kiirete jalgadega ründaja on alates 2022. aastast suutnud väikeriigi eest lüüa viis tabamust.

Kas Yamal suudab EMil väravaarve avada? Või lisab oma kontosse järgmise tabamuse Morata? Leia tõenäosused SIIT.

Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?

Albaania peatreener Sylvinho: «Olen väga õnnelik, et oleme endiselt konkurentsis alagrupist edasipääsule. Peaaegu mitte keegi ei uskunud enne turniiri meie võimalustesse. Mõned arvasid, et meile lüüakse igas mängus vähemalt kolm või neli väravat. Nüüd oleme hoopis siin ja endiselt suures mängus.»

Hispaania peatreener Luis de la Fuente: «Minu jaoks on edu rohke töö ja sihikindluse tulemus. Samas mängib edus rolli ka kogu teekond. Töö, sihikindlus, töökus ja ohverdus. Kui need kõik on ühes meeskonnas olemas, siis pole võimalik ebaõnnestuda.»

Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Hispaania on suutnud taastada eelmisel kümnendil nendega kaasas käinud hiilguse. Samas on seda tehtud hoopis teisiti kui varasemalt. Kui varem oli nende eesmärgiks tohutute söötudega väravateni jõuda, siis nüüd julgevad nende mängumehed ka kaugelt proovida. Mitmekesise rünnakuga suudetakse valmistada probleeme kõikidele meeskondadele ja ennekõike paistavad silma nende välkkiired ääreründajad. Senise turniiri jooksul on alistatud nii Itaalia (1:0) kui ka Horvaatia (3:0).

Albaania on püüdnud kaitsest lähtuvalt endale sobivaid tulemusi saavutada. Suures plaanis on see neil ka õnnestunud. Nii Itaalia kui ka Horvaatia vastu õnnestus juhtväravani jõuda, ent ainult Horvaatiaga (2:2) jäi näppude vahele punkt. Itaalia vastu tuli tunnistada vastaste 2:1 paremust.

Statistikanopped

Hispaania on Albaania vastu pidanud kaheksa kohtumist ja need kõik võidusadamasse tüürinud. Seejuures on Euroopas ainult veel kaks meeskonda, kelle vastu hispaanlased ainult võite tunnistanud. Seejuures on meeskondade ajalooline väravate vahe 31:3 Hispaania kasuks.

Albaania on sel EMil mõlemas kohtumises avavärava eest hoolitsenud, ent lahkunud kohtumisest võiduta. Mitte ühelgi meeskonnal pole jäänud alagrupiturniiril kolmes mängus juhtima minnes vähemalt ükski võit saavutamata.

Hispaania suurim võit Albaania üle on 9:0. Seda korrates oleks Hispaanial võimalik püstitada EMi rekordi, kuna hetkel on suurturniiril suurim teenitud võit viieväravaline. 

Tagasi üles