Belgia koondislane lööb EMil väravaid, aga need ei loe

Elisabeth Siivelt
Romelu Lukaku.

Kohtunikud ei lugenud tänavusel EMil Romelu Lukaku juba kolmandat väravat.

Belgia ründaja Lukaku lõi EMi alagrupi teise vooru kohtumises Rumeeniaga 64. minutil värava. VAR aga leidis, et see oli suluseisus. Tegemist oli Belgia ründaja kolmanda väravaga, mida sellel turniiril ära ei loetud. Varem lõi Lukaku esimese vooru mängus Slovakkia vastu kaks väravat, mida samuti ei arvestatud.

Sama kohtumise teisel minutil sai Lukaku palli vastase karistusalas, olles ise seljaga värava poole. Seejärel söötis ta palli poolkaitsja Youri Tielemansile, kes tabas Rumeenia väravat.

Mängu 80. minutil skooris Belgia eest Kevinde Bruyne ning Belgia võitis kohtumise 2:0.

E-alagrupis on praegu põnev seis, kuna kõigil võistkondadel on koos kolm punkti. Esimesel kohal on Rumeenia, kellele järgnevad Belgia, Slovakkia ja Ukraina.