Televaatajad raevusid, sest neile näidati ungarlase õudset õnnetust (4)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Hetk enne väga tõsist kokkupõrget, kus sai enim kannatada Ungari mängumees Barnabás Varga (valge, number 19).
Hetk enne väga tõsist kokkupõrget, kus sai enim kannatada Ungari mängumees Barnabás Varga (valge, number 19). Foto: IMAGO / Frank Hoermann / SVEN SIMON / Scanpix

Šotimaa-Ungari vaheline jalgpalli EM-kohtumine jääb taas meelde kui üks suurturniiride hirmsamaid lahinguid. Seda ennekõike 69. minutil madjarite ründaja Barnabás Varga christianeriksenilikult murule varisemise tõttu. Kahjuks näidati juhtunut ka telekordustes, mis ajas mõistagi mitmed inimesed marru.

Mis täpselt juhtus? Ungarlased tsenderdasid karistuslöögi Šotimaa karistusalasse, kus viimaste väravavaht Angus Gunn üritas palli rusikatega minema lüüa. Tekkinud virvarris langes mehi nagu loogu, nende hulgas Varga, kes põrkas samuti kokku kollkipriga.

Pärast seda kokkupõrget langes edurivimees murule ning kamraadid hakkasid kohe platsi kõrval viibinud arstidele karjuma, et nood väljakule tormaksid. Varga ümbritseti sealjuures ka linaga, mis fänne veelgi murelikumaks tegi.

Samal ajal, kui meedikud ja Ungari koondislased väljakul kaaslast aitasid, siis otsustati otseülekandes olukorda korduses näidata. Alates 2021. aastast on aga kehtestatud reeglid, et sääraseid situatsioone ei näidata kordustena telepildis. Mitmed televaatajad mõistagi raevusid, ent BBC teatel ei saanud telerežissöörid midagi otsustada. 

«Oleme kõik mõtetes Barnabás Vargasega. Olime samuti šokeeritud, kui seda vigastust näidati otseülekandes kordusena. Eriti olukorras, kus meil on väga karmid eeskirjad kehtestatud pärast Christian Erikseniga juhtunut kolm aastat tagasi,» lausus BBC saatejuht Gabby Logan.

«Olime väga üllatunud, et UEFA otsustas selle korduse eetrisse paisata. Me vahetasime BBCs võimalikult kiiresti mõnele teisele kaamerapildile üle,» lisas Logan.

Seejuures ETV otse-eetris oli kõnealune kordus algusest lõpuni nähtav. Õnneks lähikaadreid kordagi korduses ei näidatud.

Tagasi üles