Ungari kapten kritiseeris EMil meditsiinitöötajaid: loodetavasti ei juhtu seda enam kunagi!

Karl-Joosep Küngas
Copy
Dominik Szoboszlai (nr 10) jooksmas koos kanderaamiga tiimikaaslase Barnabas Varga poole.
Dominik Szoboszlai (nr 10) jooksmas koos kanderaamiga tiimikaaslase Barnabas Varga poole. Foto: Marijan Murat

Ungari koondise kapten Dominik Szoboszlai tõestas, et suudab kõige raskematel hetkedel oma kaaslastele võimalikult palju toeks olla. Kõige eredam näide oli eile hilisõhtul toimunud hirmus vahejuhtum, kus Ungari koondislane Barnabás Varga väljakul viivitamatult meditsiinilist abi vajas.

Mis täpselt juhtus? Ungarlased tsenderdasid karistuslöögi Šotimaa karistusalasse, kus viimaste väravavaht Angus Gunn üritas palli rusikatega minema lüüa. Tekkinud virvarris langes mehi nagu loogu, nende hulgas Varga, kes põrkas samuti kokku kollkipriga.

Pärast seda kokkupõrget langes edurivimees murule ning kamraadid hakkasid kohe platsi kõrval viibinud arstidele karjuma, et nood väljakule tormaksid. Varga ümbritseti sealjuures ka linaga, mis fänne veelgi murelikumaks tegi.

Kahjuks ei saabunud sündmuskohale kanderaam just kõige kiiremini, kuna seda tassinud meedikud jalutasid rahulikult väljakul. See ärritas Szoboszlaid, kes vaatamata protokollidele nõudis meedikutelt kiiremalt liigutamist ja lõpuks ise kanderaami Vargaseni toimetas.

Pärast kohtumist kritiseeris ta meditsiinitöötajaid. «Oleme õnnelikud, aga mõtleme ka Barnabásile, kuna kõige tähtsam on, et temaga oleks kõik korras. Olin esimene, kes tema juurde pärast kokkupõrget saabus ja nägin, mis juhtus, aga ei soovi sellest rääkida,» lausus Ungari kapten, kes polnud kaugeltki rahul meedikute tegutsemisega.

«See on paganama hea küsimus kõikidele. Ma loodan, et kõik tulevad mõistuse juurde, kuna tulime olukorrast edukalt välja. Samas loodan, et midagi sellist ei juhtu enam kunagi.»

Tagasi üles