BLOGI Väravaid tuli nagu Vändrast saelaudu: Austria pani Hollandi selili

Postimees Sport
Copy
Romano Schmid viis Austria Hollandi vastu 2:1 ette.
Romano Schmid viis Austria Hollandi vastu 2:1 ette. Foto: CHRISTOPHE SIMON / AFP / Scanpix

Jalgpalli EMi D-alagrupi võitis Austria, kes alistas 3:2 varem juba edasipääsu kaheksandikfinaali lunastanud Hollandi.

Kes on selle mängu soosik?

Pigem on kaalukauss ikkagi Hollandi poole, kes on seniste mängudega oma küpsust tõestanud. Samas pole Austria nende jaoks kindlasti lihtne vastane. D-grupis, kuhu mõlemad kuuluvad, juhib enne viimast vooru Holland, kel on nii nagu Prantsusmaal neli punkti.

Austria jääb neist vaid punkti kaugusele ning on selles alagrupis löönud enim väravaid – kolm. Holland on kahes mängus löönud kaks ja Prantsusmaa ühe värava. Opta superarvuti ennustab selle mängu võitjaks Hollandit 43,8-protsendilise tõenäosusega, Austria võiduprotsent on 28,2.

Neljases grupis on aga ka selle mängu kaotajal väga suur võimalus play-off'i pääseda n-ö parema kolmandana. Hollandi tõenäosuses alagrupist edasi pääseda on 99,98 protsenti ja Austrial 98,75.

Kui suure tõenäosusega Holland mängu võidab? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Teadaolevalt ei tohiks kohtumisest puududa ükski põhimeestest. Küsimärgi all on Austria kaitsja Gernot Trauner'i mänguvorm, kes EMi avamängu Prantsusmaa vastu alustas vahetusmängijana, kuid Poola vastu kuulus algrivistusse, lõi 1:0 värava, kuid võeti 59. minutil vigastuse tõttu väljakult ära.

Kes on kõige tõenäolisemad väravalööjad selles kohtumises?

Vaatame esimese hooga otsa Hollandi edurivile. 21-aastane ja alles oma 17. koondisemängu pidav Leipzigi ründav poolkaitsja Xavi Simons on Hollandi eest löönud vaid ühe värava ning tema nälg uute tabamuste järele on suur. Kui see peaks selles mängus juhtuma, siis püsib suur tõenäosus, et see tuleb avapoolajal, sest oma koduklubi eest lõi ta viimasest kaheksast väravast seitse just esimese 45 minuti jooksul.

Statistiliselt lasub suurim väravalöömise pinge 30-aastasel Memphis Depayl, kes on Hollandi särgis löönud 45 väravat ning tal puudub järgmiseks hooajaks koduklubi. Peale suurepärase vahetusmängija Wout Weghorsti, kes on sel EMil ühe värava löönud, tasub silma peal hoida ka Cody Gakpol ja Georginio Wijnaldumil.

Viimane Austria koondislane, kes on Hollandi vastu värava löönud, on Marko Arnautović, kes lõi 2011. aasta veebruaris värava hollandlastele penaltist. 35-aastane ründaja kuulub ka tänavu koondisesse ja on sel EMil löönud ühe värava, tõsi, taas penaltist. 3:1 võidumängus Poola vastu lõi Austria eest värava ka 24-aastane poolkaitsja Christoph Baumgartner.

Kas Austria jõuab teist mängu järjest kolme väravani või tuleb neil hoopis sama palju palle oma väravast välja urgitseda? Leia tõenäosused SIIT.

Mida asjaosalised ise enne mängu ütlevad?

Hollandi peatreener Ronald Koeman: «Üldiselt oli hetki, mil me polnud [Prantsusmaa vastu] parimas vormis. Ohtlikes olukordades andsime palli ära. Me ei survestanud neid alati esimesel poolajal tõhusalt. See paranes teisel poolajal. Kõigil meie ründajatel oli raske päev ja mõnikord ei jätkunud neil piisavalt kannatlikkust, et õigeid otsuseid langetada.»

Austria peatreener Ralf Rangnick: «Positiivne tulemus [Poola vastu] on andnud meile enesekindlust. Näete, kui suur vaimne võitlus see on. Nägime, et mõned meie mängijad olid platsil suure pinge all, sest kõik ootasid meie võitu. Aga see polnud viimane samm, sest tahame selle hea vormiga teisipäeval minna Hollandi vastu, kui oleme akusid laadinud. Me vajame veel ühte punkti.»

Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Holland on seni neile pandud ootused täitnud. Poola vastu võeti 2:1 võit, Prantsusmaaga mängiti küll väravateta viiki, kuid tegemist oli siiski Prantsusmaaga. Hollandil on päris tasakaalus koondis ning võib kindel olla, et EMil pole nad oma tõelist palet ja võitluslikkust pidanud veel näitama.

Austriat on korduvalt nimetatud EMi üheks mustaks hobuseks, kel pole väga suuri tähtmängijaid, kuid üleüldine tase on kõrge ning heal päeva võivad nad pea kõiki hammustada. Seda tõestasid nad avamängus Prantsusmaaga, mis küll 0:1 kaotati, kuid omaväravast ja rohkem prantslastel lüüa ei lubatud. Poola vastu saadi oma ründemootor lõpuks korralikult käima ja neid võideti 3:1.

Statistikanopped

Viimane kord kohtusid Holland ja Austria 2021. aasta EM-finaalturniiril alagrupifaasi teises mängus, kus Amsterdamis mänginud Holland võitis Memphis Depay ja Denzel Dumfries'i väravatest 2:0 ning tagas koha 16 parema seas esimest korda pärast 2008. aastat.

Holland on viimases seitsmes mängus endale lubanud lüüa vaid kaks väravat.

Poola vastu penalti realiseerinud Austria ründajast Marko Arnautovićist sai vanuseliselt kolmas mängija, kes on EMil penalti löönud. Ta oli sel hetkel 35 aasta ja 63 päeva vanune.

Holland pole suurturniiridel kaotanud ühtegi alagrupimängu alates 2014. aastast, nad on võitnud üheksa ja viiki mänginud kaks kohtumist.

Tagasi üles