, Reporter
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Foto: TORSTEN SILZ / DPA / Scanpix

Cristiano Ronaldot on jalgpalli EMi ajal käsitletud erinevate nurkade alt, aga pärast kaheksandikfinaali Sloveeniaga leiti veel üks huvitav tahk.

Portugali äss teeb koostööd pulsimõõtja firmaga WHOOP. Sotsiaalmeedias avaldati foto, kust on näha Ronaldo südametegevus matši lõpus ja penaltiseeria ajal.

Meenutame, et normaal- ja lisaaeg lõppesid 0:0 viigiga. Küll aga oli Portugali kaptenil 105. minutil võimalus tiim juhtima viima, ent Sloveenia puurilukk Jan Oblak tõrjus tema penalti.

Lisaaja pausil puhkes Ronaldo nutma. Aga eelnimetatud statistika tõestab, et üks läbi aegade parimaid jalgpallureid suutis end koguda.

Lõpuvile saabudes oli tema pulss 180 (lööki minutis) juures. Penaltiseeriat oodates läks see järjest alla. Märkimisväärne on aga tõik, et uuesti 11 meetri karistuslööki sooritama minnes suutis Ronaldo südamelöögi sageduse viia 100 juurde. Ta tabas.

Veidi enam kui kümmet minutit kajastava graafiku peal on see madalaim punkt. Näiteks Portugali võiduvärava järel kruttis pulss taas 180 juurde.

«Isegi tugevaimatel inimestel on halbu päevi. Vajusin põhja hetkel, kui tiim mind enim vajas,» nentis Ronaldo matši järel. «Lõpuks sai kurbusest rõõm. Selles peitubki jalgpalli võlu. Seletamatutes momentides. Tunnen korraga kurbust ja rõõmu.»

Portugal kohtub reedeses veerandfinaalis kell 22 Prantsusmaaga.