FOTOD Türgi fännid vigastasid EMi kaheksandikfinaali otsustavatel hetkedel vastaste kaptenit

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Marcel Sabitzer sai pihta mündiga.
Marcel Sabitzer sai pihta mündiga. Foto: WOLFGANG RATTAY / REUTERS / Scanpix

Kui Türgi jalgpallikoondis pakkus EMi kaheksandikfinaalis sümpaatse partii, siis sama ei saa öelda nende fännide kohta.

Mõnevõrra üllatuslikult saadi 2:1 jagu Austriast. Türgi pääses Austria vastu juhtima juba 57. sekundil. Eduseis duubeldati teise poolaja alguses.

Sellega polnud aga mäng veel päris tehtud. 66. minutil vähendasid austerlased vahe minimaalseks ning otsisid aktiivselt ka viigiväravat.

Kümmekond minutit enne lõpuvilet muutsid selle aga veidi raskemaks Türgi fännid. Kui Austria kapten Marcel Sabitzer liikus nurgalööki sooritama, lendas tribüünidelt vastu tema pead münt. Poolkaitsja langes mõneks ajaks pea käte vahel põlvili.

Marcel Sabitzer
Marcel Sabitzer Foto: Darko Vojinovic / AP / Scanpix

Pärast väikest pausi sai ta mängu jätkata. Kui väljakule lendavad joogitopsid on saanud Saksamaa peetava EMi lahutamatuks osaks, siis mündiga tabati mängijat esmakordselt.

Austerlased lõpuks rohkem sihile ei jõudnudki. Türgi pääses 2:1 võiduga veerandfinaali, kus kohtutakse laupäeval kell 22 Hollandiga.