Oht südamele! Arst soovitas EMi veerandfinaali mitte vaadata

Inglismaa koondis.
Inglismaa koondis. Foto: Jonathan Moscrop / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Arst Dorian Dugmore andis enne eile toimunud jalgpalli EMi veerandfinaali Inglismaa ja Šveitsi vahel välja mõnevõrra kurioosse hoiatuse.

Nimelt on arsti sõnul Inglismaa mängustiil vutisõpradele ohtlik ja stressirikas. Meeskonna stressirohke mänguviis, viimasel minutil löödud viigiväravad ja vutisõprade rohke alkoholitarbimine – kõik need tegurid võivad tema sõnul fännide tervist tõsiselt ohustada, vahendab portaal The Sunile.

Arsti sõnul tekitab Inglismaa kaitsele orienteeritud mängustiil vutisõprades ärevust ja frustratsiooni, mis omakorda suurendab nende stressitaset ja võib ohtu põhjustada ka südametööle.

Selgub, et jalgpallimatšid on inglaste heaolu mõjutanud ka minevikus. Päeval, mil Inglismaa koondis kaotas 1998. aasta MMil Argentinale, saadi Inglismaal kokku 100 infarkti, mida oli selgelt rohkem kui antud aasta keskmine näitaja.

Eile toimunud veerandfinaal Šveitsi vastu võideti penaltiseerias tulemusega 5:3.

Poolfinaali edasi pääsenud Inglismaa järgmine kohtumine leiab aset 10. juulil, mil vastamisi minnakse Hollandiga.