Hispaanlast EMil rängalt vigastanud sakslane palus vabandust

Pedri (number 20) ja Toni Kroos (number 8).
Pedri (number 20) ja Toni Kroos (number 8). Foto: SCANPIX/REUTERS

Eelmisel nädala peetud EMi esimeses veerandfinaalis alistas Hispaania 2:1 Saksamaa. Toni Kroos tegi Hispaania noorukile Pedrile tolles mängus ränga vea.

Kroos lendas kohtumise avaminutitel Pedrile sisse, viimane maandus väga valusalt vasakule põlvele. Hispaanlane oli pikka aega maas valudes, kui ta lõpuks püsti tõusis ning väljakult pisaraid tagasi hoides lahkus. Paljud hispaanlased nõudsid peakohtunikult, et ta ränga vea teinud Kroosile punast kaarti näitaks ning viimase riietusruumi saadaks. Seda aga vilemees ei teinud.

Kroos, kelle jaoks oli see viimane mäng jalgpallurina, vabandas sotsiaalmeedias Barcelona noormängija ees. «Anna andeks ja kiiret paranemist sulle, Pedri. Minu eesmärk polnud sulle haiget teha. Kiiret paranemist ja kõike head. Sa oled suurepärane mängija,» kirjutas Kroos.

Pedri tänas 34-aastast mängijat ning andestas talle. «Tänan Toni Kroosi selle sõnumi eest. See on jalgpall ja sellised asjad juhtuvad. Sinu karjäär ja rekord jäävad igaveseks inimestele meelde,» kirjutas 21-aastane Pedri sotsiaalmeedias.

Hispaania võitis Saksamaad 2:1 tänu Mikel Merino võiduväravale lisaaja viimasel minutil. Pedri osalemine Euroopa meistrivõistlustel on aga järsult lõppenud ja ta enam võistlustel ei osale. Teisipäeval mängib Hispaania EMi poolfinaali Prantsusmaa vastu.