Prantsusmaa mäng on igav? Deschamps: ärge siis vaadake!

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Didier Deschamps
Didier Deschamps Foto: IMAGO / Alexey Filippov

Prantsusmaa jalgpallikoondise peatreeneril Didier Deschampsil oli neile vutisõpradele, kes peavad nende viljeletavat mängu igavaks, selge ja konkreetne sõnum: ärge siis vaadake!

Turniiri eel üheks tiitlipretendendiks peetud Prantsusmaa on jõudnud EMil küll poolfinaali, kuid seda äärmiselt omapärasel viisil. Nimelt pole nad viie kohtumise (või 480 minuti) jooksul ise mängust löönud veel ühtegi väravat: kaks korda on tabamused tulnud vastaste omaväravatena ning korra realiseeris Kylian Mbappé penalti.

Esmaspäevasel pressikonverentsil uuris Rootsi ajakirjanik Deschampsilt tema hoolealuste igava jalgpalli kohta, kuid juhendaja põrutas selle peale otsekoheselt: «Kui teil on igav, vaadake mõnda teist mängu. Te ei pea meid vaatama, päriselt ka!»

Ta jätkas: «See ongi eriline EM. Turniir on kõikidele väga raske ja lüüaksegi vähem väravaid. Võib-olla pole asjalood nii, nagu varem, kuid meil on endiselt olemas see kirg, et Prantsusmaa mehi ja naisi oma tulemustega rõõmustada, eriti pärast rasket perioodi meie kodumaal. See, kui rootslastel on seetõttu aga igav, mind ülemäära palju ei häiri.»

Lisaks igavale – või pragmaatilisele, kuidas kellelegi – mängule oli pressikonverentsil veel ka teine põnev teemapüstitus. Nimelt on prantslaste üks suuremaid tähti Mbappé olnud EMil tavapärase enda vari. 

Ning kuigi sellel on objektiivse(ma)id põhjuseid – avamängus murtud ninaluu ja EMi eel häda teinud seljavaevus – küsiti Deschampsilt, kas poolfinaalis Hispaania vastu saadab ta ründetuusa ikkagi algkoosseisus väljakule. Vastus oli jaatav: «Olen täiesti veendunud, et ta annab Hispaania vastu oma parima.»

Prantsusmaa ja Hispaania vaheline poolfinaal peetakse täna õhtul ja Postimees vahendab seda otseblogis. Teise finalisti selgitavad kolmapäeval Holland ja Inglismaa.

Tagasi üles