Keskkonnainimesed pilluvad Hispaania koondise pihta kriitikanooli

Copy
Hispaanlased võisid küll rõõmustada poolfinaali pääsemise üle, kuid viis, kuidas nad sellele mängule sõidavad, ei rõõmustanud keskkonnainimesi.
Hispaanlased võisid küll rõõmustada poolfinaali pääsemise üle, kuid viis, kuidas nad sellele mängule sõidavad, ei rõõmustanud keskkonnainimesi. Foto: Bai Xuefei

Kui õhtul peab Hispaania jalgpallikoondis tõrjuma EMi poolfinaalis Prantsusmaa rünnakuid, siis praegu tuleb neil üle elada keskkonnainimeste pahameel.

Prantsusmaa ja Hispaania kohtuvad omavahel Münchenis, kuhu viimased otsustasid lennata. Kui tegemist olnuks ühest Saksamaa otsast teise reisimisega, olnuks see ehk veel arusaadav, kuid hispaanlased resideerusid Donaueschingenis, mis asub Münchenist kõigest 190 km kaugusel.

Bussisõit ühest linnast teise võtnuks orienteeruvalt kaks ja pool tundi, kuid selle asemel otsustas Hispaania alaliit oma mängijad sõidutada bussiga pooleteise tunni kaugusel asuvasse Stuttgarti, et sealt omakorda poole tunniga Münchenisse lennata. Ehk ajavõit, kui jätta kõrvale lennujaama ooteajad, kõigest pool tundi. 

Säärane käitumine ärritas mõistagi keskkonnainimesi. Väljaanne Kronen Zeitung vahendab näiteks Baden-Württenbergi maakonna liikuvus- ja transpordieksperdi Bastian Greineri öeldut.

«Meie mõistame sellised lühilennud täielikult hukka, sest need on kliimaküsimuses äärmiselt problemaatilised. Jalgpallurid ja koondised on ühiskonna eeskujud, mistõttu on säärane käitumine veelgi vastutustundetum,» sõnas ta. 

Tegemist pole aga esimese korraga, kui mõni koondis on bussisõidule lennukit eelistanud. Prantslased talitasid samamoodi pärast kaheksandikfinaalis Belgia alistamist, kui reisisid Düsseldorfist Paderborni raudlinnus.

Tšarterlend sinna kestis alla poole tunni, millele lisandusid pooletunnine bussisõit ja mõistagi lennujaama ooteajad. Tavaline bussisõit kahe linna vahel, mida lahutab 177 km, võtnuks ca kaks tundi.

Kogu asja irooniakrooniks: Euroopa jalgpalliliit on korduvalt kuulutanud, et see EM on ajaloo keskkonnasõbralikeim EM. 

Märksõnad

Tagasi üles