Hispaania sangar Yamal kirjutas oma nime ajalooraamatusse

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Lamine Yamal
Lamine Yamal Foto: Leonhard Simon

Hispaania jalgpallikoondise üheks säravamaks mängijaks tänavusel EMil on viimaseid päevi 16-aastane olev Lamine Yamal. Ka teisipäevases poolfinaalis Prantsusmaaga oli just FC Barcelona noorsand see, kes hispaanlaste sangariks tõusis.

Pärast 0:1 kaotusseisu jäämist oli Yamal see, kes üliilusa, 25 meetrilt teele pandud keerutava kauglöögiga viigi jalule seadis. Tolle tabamusega kirjutas ta ennast ka ajalooraamatusse. 

Nimelt on 13. juulil ehk päev enne EM-finaali 17-aastaseks saav Yamal (16 a, 362 p) nüüd noorim mängumees, kes EM-finaalturniiridel värava löönud. Varem hoidis seda tippmarki enda nimel šveitslane Johan Vonlanthen, kes oli 2004. aastal samuti Prantsusmaa vastu skoori tehes 18 aastat ja 141 päeva vana.

Võrdluseks, MMide ajaloo noorima väravaküti au kuulub Pelele, kes oli 1958. aastal õide puhkedes 17-aastane.

Juba varem oli Yamalist saanud noorim mängumees, kes EM-finaalturniiril – rääkimata selle poolfinaalist – platsile on jooksnud: seda tippmarki hoidis eelmisest EMist enda nimel poolakas Kascper Kozlowski (17 a, 246 p).

Kuigi eilne tabamus oli Yamali esimene, on tal EMilt praeguseks ette näidata ka kolm resultatiivset söötu, tänu millele on noor hispaanlane ka üks kandidaate turniiri parima mängija auhinnale. 

Kui nõnda läheks, uuendaks Yamal veel rekorditeraamatuid, kuid tollele auhinnale on mõistagi teisigi häid kandidaate, kas või tema koondisekaaslane, eile võiduvärava eest hoolitsenud Dani Olmo, kel on turniiri peale nüüdseks ette näidata kolm väravat ja kaks tulemuslikku söötu.

Märksõnad

Tagasi üles