Hispaania koondislase jaoks on käimas hämmastav statistika

Fabian Ruiz
Fabian Ruiz Foto: Marco Iacobucci / IPA Sport / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Hispaania jalgpallikoondis suutis end EMil finaali mängida, kui teisipäevases poolfinaalis alistati Prantsusmaa 2:1. Enne finaalmängu Inglismaaga räägib üks statistika tugevalt Hispaania poolt.

Meeskonna poolkaitsja Fabian Ruiz pole koondise särgis oma karjääri jooksul kordagi kaotanud. 28 matšist, kus Ruiz on kodumaad esindanud, on 20 lõppenud Hispaania võiduga. Ülejäänud kaheksa on jäänud viiki.

Klubikoondise tasemel PSGd esindav Ruiz alustas koondisekarjääri 2019. aastal, seega on statistika kogunenud viie aasta jooksul.

See pole aga alati nii olnud. Oma karjääri jooksul on Ruiz esindanud ka Hispaania kuni 21-aastaste koondist, kus meeskond on kaotanud 2 kohtumist.

Ruiz on kandnud käimasoleval turniiril suurt rolli. Hispaanlane on pea kõigis kohtumistes mänginud 90 minutit, välja arvatud ühes.

Ta on suutnud tänavusel EMil palli väravasse lüüa kahel korral, turniiri avamängus Horvaatiale ja veerandfinaalis Gruusia vastu.

Pühapäeval peetavas finaalis läheb Hispaania vastamisi Inglismaaga.