Hispaania kirjutas end EMide ajalukku (2)

Võidukas Hispaania koondis.
Võidukas Hispaania koondis. Foto: Tom Weller / dpa / picture-alliance / Scanpix

Eile hilisõhtul toimunud finaaliga sai kulminatsiooni 2024. aasta jalgpalli EM. Euroopa meistriks krooniti Hispaania koondis, kes alistas otsustavas kohtumises Inglismaa 2:1. Ühtlasi tuli Hispaania esimese meeskonnana ajaloos Euroopa meistriks jalgpallis juba neljandat korda.

Enne selleaastast võitu oli riik selles arvestuses kolme võiduga viigis Saksamaaga. Hispaania on varem Euroopa meistrivõistlustel triumfeerinud 1964., 2008. ja 2012. aastal.

Samuti püstitas Hispaania eileõhtuse mänguga ka ühe EMi jooksul löödud väravate rekordi. Koondis suutis turniiri jooksul skoorida lausa viieteistkümnel korral. Varem hoidis seda rekordit Prantsusmaa 1984. aasta EMil löödud neljateistkümne väravaga.

Enda teekonda 2024. aasta EMil alustas Hispaania B-alagrupist, kus mängiti Itaalia, Horvaatia ja Albaania koondiste vastu. Alagrupifaasis lõid hispaanlased kokku viis väravat. 1/8-finaalis alistas Hispaania koondis Gruusia 4:1, seejärel võideti nii Saksamaad, Prantsusmaad kui ka Inglismaad (kõiki skooriga 2:1).

Eileõhtuses finaalis asus Hispaania teise poolaja alguses Nico Williamsi väravast kohtumist juhtima. Britt Cole Palmer viigistas seisu 73. minutil, kuid Hispaania vahetusmees Mikel Oyarzabal suutis 86. minutil skoorida võiduvärava.