Vaata, kui palju raha teenis EMi tšempion

Võidukas Hispaania koondis.
Võidukas Hispaania koondis. Foto: Tom Weller / dpa / picture-alliance / Scanpix

Eile hilisõhtul toimunud finaaliga sai kulminatsiooni 2024. aasta jalgpalli EM. Euroopa meistriks krooniti Hispaania koondis, kes alistas otsustavas kohtumises Inglismaa 2:1. Vaata, kui palju raha turniiri tšempion EMilt kogus.

2024. aasta EMi auhinnafond oli kokku 331 miljonit eurot, vahendab UEFA (Euroopa jalgpalliliit). See summa jagati ära turniiril osalenud 24 meeskonna vahel.

Igale meeskonnale anti 9,25 miljonit eurot olenemata sellest, kui kaugele nad turniiril jõudsid.

Alagrupiturniiri ühe mängu võidu eest teenis koondis juurde miljon eurot (kokku kolm võitu ehk kolm miljonit eurot).

Võistkonnad, kes kvalifitseerusid 1/16-finaali, said lisaks 1,5 miljonit eurot, samas kui veerandfinaali pääsenud meeskonnad panid taskusse veel 2,5 miljonit eurot.

Poolfinaali pääsenutele anti juurde veel neli miljonit eurot.

Teise koha omanik sai lisaks viis miljonit eurot ning võitjad kaheksa miljonit eurot.

Seega läks Hispaania koondis EMilt koju 28,25 miljoni euroga.