Pöörane statistika! Hispaania jalgpallitiimid lihtsalt ei oska finaale kaotada (1)

Hispaania koondislased.
Hispaania koondislased. Foto: Chine Nouvelle / Sipa / Scanpix

Eile hilisõhtul krooniti jalgpallis Euroopa meistriks Hispaania koondis, kes alistas finaalmängus Inglismaa 2:1. Nüüd on ilmsiks tulnud imepärane statistika, mis näitab, et hispaanlased lihtsalt ei oska finaale kaotada.

Nimelt on Hispaania koondis või sealsed klubid alates 2001. aasta maikuust mängitud kahekümne seitsmest suurturniiri finaalist (Meistrite liiga, Euroopa liiga, EM, MM) võitnud kõik matšid.

Eileõhtuses finaalis asus Hispaania teise poolaja alguses Nico Williamsi väravast kohtumist juhtima. Britt Cole Palmer viigistas seisu 73. minutil, kuid Hispaania vahetusmees Mikel Oyarzabal suutis 86. minutil skoorida võiduvärava.

Ühtlasi tuli Hispaania esimese meeskonnana ajaloos Euroopa meistriks jalgpallis juba neljandat korda.