Ninaluu murdnud Mbappé viidi haiglasse

Postimees Sport
Copy
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé Foto: Ozan Kose / AFP / Scanpix

Esmaspäeva õhtul jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel Prantsusmaa 1:0 võidumängus Austria vastu vigastada saanud tippründaja Kylian Mbappé murdis ninaluu ja pidi külastama haiglat. 25-aastane jalgpallur viskas juba sotsiaalmeedias nalja, et äkki tuleb tal järgnev EM mängida näomaskiga.

EMi ühe favoriidi Prantsusmaa avamäng ei kujunenud lihtsaks. Austria osutas neile alagrupimatšis kõva vastupanu ning lõpuks suutsid nad võita vaid 1:0 ning väravgi läks kirja Austria omaväravana.

Seega pole Mbappé EM-finaalturniiridel jätkuvalt löönud ühtegi väravat, kuid sellest olulisem oli, mis juhtus kohtumise otsustavatel minutitel. Mbappé põrkas kokku Austria kaitsja Kevin Danso õlaga, mis tekitas prantslasele verise vigastuse.

Mbappé vaarus platsilt ära, kuid pärast kerget arstide turgutust tuli ta väljakule tagasi ning istus murule maha. Kohtunik võttis seda kui sihilikku ajaviitmist ning karistas teda kollase kaardiga. Verise ninaga Mbappé marssis seepeale väljakult ära ning teda mindi riietusruumi tohterdama.

Hiljem viidi ta edasi haiglasse, kus tal tuvastati ninaluu murd. Kui alguses levis kuuldus, et ta vajas kiiret operatsiooni, siis Prantsusmaa meedia andmeil polnud see hetkel vajalik. Kohe pärast mängu visati õhku võimalus, et Mbappé EM võibki olla läbi, kuid Prantsusmaa alaliit kinnitas, et esimesed tervisekontrollid olid optimistlikud.

«Tal ei lähe hästi. Ta on koos meditsiinitöötajatega ja mul oli enne siia tulekut vaja anda palju intervjuusid, nii et ma ei saa teile midagi muud öelda. Aga tema nina sai kõvasti pihta, see on kindel. Peame seda kontrollima, kuid see tundub üsna keeruline olukord, mis on täna õhtul meie jaoks väga kahetsusväärne,» ütles Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps pressikonverentsil.

Mbappé postitas sotsiaalvõrgustikku X varahommikul küsimuse: «On teil mingeid maskide ideid?» Sellest võib järeldada, et ettevaatusabinõuna tuleb järgmisest hooajast Madridi Reali särki kandval prantslasel mängida kaitsemaskiga.

Tagasi üles