BLOGI Prantsusmaa alistas Portugali penaltiseerias ja jõudis poolfinaali (4)

Prantslased võitu tähistamas.
Prantslased võitu tähistamas. Foto: FRANCK FIFE/AFP/Scanpix

Jalgpalli EMi teises veerandfinaalis alistas Prantsusmaa pärast 0:0 lõppenud normaal ja -lisaaega penaltiseerias Portugali. Ülevaate leiab allolevast blogist.

Enne kohtumist:

Kes on selle mängu soosik?

Prantsusmaa, kuigi nad on veerandfinaali jõudnud nii, et on ise löönud vaid ühe värava. Sedagi penaltist Poola vastu, kelle lootused alagrupist edasi jõuda kustusid juba kahe esimese kohtumisega. Gallia kukkede ülejäänud kaks tabamust olid omaväravad.

Kui Prantsusmaad saab kiita kivikõva kaitse ja võimaluste loomise eest, siis nende löögisihik on ilmselgelt olnud paigast ära. Portugali vastu ei saa võimaluste raiskamist enam lubada.

Kui suure tõenäosusega võidab mängu Prantsusmaa? Leia tõenäosused SIIT.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Portugalil on kõik mehed rivis.

Prantsusmaa ei saa mängukeelu tõttu kasutada poolkaitsjat Adrien Rabiot'd, kelle asemel võiks võimaluse saada Eduardo Camavinga. Või ääreründaja Ousmane Dembélé, kui peatreener Didier Deschamps soovib naasta 4-2-3-1 asetuse juurde.

Sealse meedia sõnul peaks aga minema nii, et võimaluse saab Camavinga.

Kes on selles kohtumises kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Arvestades, et Prantsusmaa mängijatest on jala valgeks saanud vaid Kylian Mbappé ja ta on edurivis nende parim mees, tuleb otsa vaadata just talle.

Portugal on ise löönud kolm väravat, aga kummalisel kombel pole tabamust kirja saanud nende au ja uhkus Cristiano Ronaldo. Kõva närvikavaga mehel on võimalus nüüd tõestada, et ta suudab tippjalgpallis endiselt mänge muuta!

Kui tõenäoliselt jõuab sihile Ronaldo? Või Mbappé? Leia tõenäosused SIIT.

Mida ütlevad asjaosalised enne mängu?

Portugali peatreener Roberto Martínez: «Prantsusmaa on küll väga tugev, aga nad võivad kaitseliini taha ruumi jätta. Loodetavasti suudame neist rohkem võimalusi luua.

Prantsusmaa juhendaja Deschamps: «Mul on mitu varianti, kellega Rabiot'd asendada. Oleme mänguks hästi valmistunud, oleme eelmisest kohtumisest taastunud.»

Millist minekut ja mängupilti on seni EMil näidatud?

Portugal alustas EMi võitudega Tšehhi ja Türgi vastu, millega kindlustati F-grupi võit. Viimases voorus kaotati 0:2 Gruusiale, kaheksandikfinaalis alistati penaltiseerias Sloveenia.

Portugal on seni jätnud kahetise tunde. Ühest küljest hoitakse hästi palli, aga nad on raskustes nii võimaluste loomise kui ka šansside realiseerimisega. Kaitsefaasis on seis parem, samas pole seal oldud kaljukindlad.

Prantsusmaa võitis avavoorus Austriat ning viigistas seejärel Hollandi ja Poolaga. Kaheksandikfinaalis suudeti Jan Vertongheni 85. minuti omaväravast alistada Belgia.

Prantsusmaa mängib tegelikult üpris ilusat vutti ja võimalusi luuakse kamaluga. Aga nende realiseerimisega ollakse nii tohutus hädas, et seda on suisa kurb vaadata.

Positiivse külje pealt tuleb välja tuua, et Prantsusmaa kaitse on olnud nagu betoonist. Neile on EMil löödud vaid üks värav ja sedagi penaltist.

Statistikanopped

• Kes on teinud EMil kõige rohkem pealelööke? Cristiano Ronaldo. Kes pole löönud ühtegi väravat? Cristiano Ronaldo.
  • Prantsusmaa on neljast mängust kolmes suutnud oma puuri puhtana hoida.
  • Portugali ja Prantsusmaa viimased kaks omavahelist EM-lahingut on lõppenud Portugali võiduga.
  • Viimased neli tiimi, kes on Prantsusmaa suurturniiril veerandfinaalis alistanud, on EMi või MMi võitnud.