Vaata, mis on EMil Itaalia jalgpalluritele rangelt keelatud

Tõnis Grepp
, Reporter
Copy
Luciano Spalletti
Luciano Spalletti Foto: Scanpix/EPA

Enne jalgpalli EMi toimus Itaalia meeskonnas suur muutus, kui EMi tiitli toonud Roberto Mancini lahkus kodumaalt ja siirdus Saudi Araabiasse. Tema asemele värvati karmi käega Luciano Spalletti.

La Gazzetta dello Sport vahendab, et Spalletti on kehtestanud meeskonnale ranged reeglid. Mängijatel on keelatud sotsiaalmeedia kasutamine ja muusika kuulamine. Tänapäeval on tavaline vaatepilt, et bussist väljuval mängijal on kõrvaklapid peas ja mobiiltelefon käes, kuid Spalletti seda ei luba.

Täielikku telefonikeeldu ei ole. Mängijatel on lubatud enne lõunat ja õhtusööki oma lähedastega ühendust võtta, kuid muul ajal peab see olema välja lülitatud.

Paar aastat tagasi Napoliga Itaalia meistriks tulnud treener on selged piirangud pannud ka videomängudele. Seda võivad teha itaallased eraldi mänguruumis, mitte öösel oma tubades.

«Mind ei huvita PlayStationid, vaid see, et mängijad saaksid õigel ajal magama. Ma ei olnud väga õnnelik, kui ma sain teada, et üks meie mängija oli enne kvalifikatsioonimängu Ukrainaga kogu öö üleval,» selgitas Spalletti World Soccerile.

Spalletti nõuab, et mängijad oleks tõsised. «Treeningu ajal ei tohi naerda,» kirjeldas ta.

Valitsevad Euroopa meistrid võitsid oma esimese mängu Albaania vastu 2:1. Ees ootavad neid veel B-alagrupis kohtumised Hispaania ja Horvaatiaga.

Tagasi üles