EMil pääses fänn ebaõnnestunud turvameetmete tõttu väljakule

Elisabeth Siivelt
Copy
Itaalia ja Albaania mängus väljakule jooksnud fänn.
Itaalia ja Albaania mängus väljakule jooksnud fänn. Foto: Emmanuele Mastrodonato/IPA Sport/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Itaalia ja Albaania vaheline kohtumine oli läinud juba lisaajale, kui murule sööstis rohelisse topi ja teksapükstesse riietatud mees.

Loomulikult jäi mäng kohe pooleli, kuid põhjust telepildilt ei näidatud. Turvamehed tormasid korrarikkujale järele ning tagaajamine lõppes sellega, et kangelane libises murule ja kukkus.

Kui mees platsilt ära juhatati, läksid Albaania mängijad Ylber Ramadani ja Rey Manaj turvameeste juurde ja uurisid, kas meest liiga karmilt ei kohelda. Aftonbladeti andmetel oli mehel kaasas Albaania lipp.

«Ma ei tea, kui palju turvamehi täna õhtul seal oli, aga neid oli päris palju. See, et keegi siiski neid üllatab ja väljakule satub, peaks olema korraldajatele piinlik,» nentis SVT ekspert ja endine kohtunik Jonas Eriksson tekkinud olukorra kohta.

Dortmundis nähti juba enne mängu halba juhtumit, kui silmati nuge kandvaid Itaalia fänne. Väidetavalt tabas politsei mitte vähem kui 67 itaallast.

Itaalia ja Albaania vastasseisu võitsid itaallased 2:1. B-alagrupis on Itaalial ja Hispaanial kolm punkti, Albaanial ja Horvaatial null. 

Märksõnad

Tagasi üles