FOTOD Keelatud lipp jõudis jalgpalli EMile (2)

Postimees Sport
Copy
EMi avamäng Saksamaa ja Šotimaa vahel.
EMi avamäng Saksamaa ja Šotimaa vahel. Foto: David Klein / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Võistluse korraldajatel tekkis probleem, kui EMi avamatšil rippusid Allianz Arenal vähemalt kaks Venemaa lippu. Lipud tekitasid Ukrainas tugevaid emotsioone.

Enne mängude algust teatas võistluse korraldustiim, et fännialadel keelatakse teatud lipud. Sobimatute hulka kuuluvad Venemaa, Iisraeli ja Palestiina lipud.

Lippude keeld fännitsoonides ei takistanud paaril inimesel Saksamaa ja Šotimaa matši ajal Venemaa lippe täies ulatuses üles riputamast. Ühel lipul oli kirjas Belgorod, linn, mis asub Lääne-Venemaal Ukraina piiri lähedal.

Ukrainas valitses lippude pärast furoor. Ukraina meedia Obozrevate kirjeldas seda kui päeva skandaali. Veebileht sport.unian seevastu kirjutas, et propagandistid on õnnelikud.

Ukraina meedia imestas, kuidas sai EMi avamisel nii silmapaistvalt olla esindatud keelatuks kuulutatud Venemaa lipp, ilma et keegi oleks sekkunud.

Ukraina alustab EMi esmaspäeval, kui koondis läheb vastamisi Rumeeniaga. Pärast Ukrainasse sissetungi algust pole Venemaal lubatud osaleda ühelgi suuremal jalgpalliturniiril.

Tagasi üles